A A A A

Iza ToroniewiczScenograf, kostiumograf, animator. Ukończyła ASP w Warszawie, wydział Wzornictwa Przemysłowego i Katedrę Scenografii w 1998 roku. Zrealizowała kilkadziesiąt spektakli w teatrach dramatycznych i lalkowych na terenie całego kraju. Między innymi: Teatr Polski w Warszawie, Teatr Studio w Warszawie, , Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Miniatura w Gdańsku.

Laureatka Nagrody na XXIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych - Klasyka Polska oraz Nagrody Ministra Kultury i Sztuki na „Inscenizacje Dzieł Polskich Romantyków” za dyplomową scenografie do spektaklu „Dziady albo młodzi czarodzieje’’ wg. Adama Mickiewicza w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu. Otrzymała Laur Dembowskiego, nagrodę honorową bielskiego oddziału ZASP za scenografie do spektaklu „Niebezpieczne Związki’’ Ch. Hampton’a, w Teatrze Polskim w Bielsku Białej.

Od wielu lat współpracuje z Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie, w którym realizuje m.in.:
autorskie warsztaty teatralno – plastyczne „HOP SIUP – scenerie do bajki zrób”, za które otrzymała III Nagrodę Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej 2019. Warsztaty adresowane są do rodzin z małymi dziećmi. Za autorski projekt realizowany w Wawerskim Centrum Kultury „Nasza Planeta Wawer” otrzymała nominację do nagrody Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej 2020. To artystyczno-teatralne warsztaty dla młodzieży, poruszające tematy ekologiczne i egzystencjalne.
Współpracuje również przy projekcie „Wawerskie Sobótki Artystyczne”.

„W edukacji kulturalnej interesują mnie działania plastyczno - teatralne, które przez swoją interdyscyplinarność dają dużą możliwość rozbudzenia kreatywności i przełamania tremy. W mojej pracy warsztatowej czerpie inspirację ze swojego doświadczenia zawodowego”.