A A A A

Strefa teatru

parter - sala widowiskowa

1 piętro, nr 42 - sala teatralna

W Wawerskiej Strefie Kultury udostępniamy nasze sale różnorodnym grupom teatralnym do prób i prezentacji. Są wśród nich zespoły amatorskie oraz profesjonalne, działające jednorazowo albo cyklicznie, wykorzystujące różne formy teatralne, mające własną wizję i ogromne chęci eksperymentowania. Odwiedzają nas także znani artyści, prezentując spektakle dla dorosłych i dla dzieci (z reguły w niedzielne poranki). Zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach, oglądania spektakli i różnych form współpracy!

POKAZY, PRZEGLĄDY I FESTIWALE

Organizujemy pokazy i przeglądy dla młodych grup- uczniowskich i studenckich. Tradycyjnie zapraszamy w marcu grupy młodzieżowe, a w listopadzie studenckie. 

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI

W sali widowiskowej i małej sali teatralnej prezentujemy zarówno sztuki eksperymentalne, jak i klasyczne; od nagradzanych zwycięzców festiwali teatralnych i kasowych przebojów do wartościowych debiutów. Dzieci z rodzicami zapraszamy na niedzielne poranki teatralne i muzyczne, z udziałem najlepszych wykonawców. 

Więcej: Aktualności

GRUPY TEATRALNE W WSK

  •  Teatralne Żywioły - grupa dla dzieci - zajęcia z polską muzyką tradycyjną. Prowadzące Magdalena Dakowska i Paulina Kinaszewska tworzą grupę małych muzykantów,              w ramach której wspólnie z dziećmi grają, śpiewają, tańczą i tym samym poznają rodzimą kulturę tradycyjną. Uczą polek, mazurków, chodzonych oraz fokstrotów. Sięgają po instrumenty takie jak flet, skrzypce, piszczałka czy bębenek i zachęcają dzieci do gry. Zapewniają bębenki, a także proste instrumenty perkusyjne.

 

  • "Teatralni" - przestrzeń dla młodzieży w wieku 11-13 lat. Podczas zajęć młodzi aktorzy szkolą się w klasycznych technikach teatralnych z elementami improwizacji i musicalu. Razem z instruktorką Izą Skorupką przygotowują sztuki na wybrany wspólnie temat. Prowadząca stara się, aby temat nie tylko interesował młodzież, ale też poruszał uniwersalne, ponadczasowe sprawy. Na koniec każdego semestru powstaje autorski tekst, a potem sztuka, którą grupa wystawia na scenie.

  • "Idealni młodzi a profesjonalni" - grupa dla młodzieży w wieku 13-16 lat. Celem zajęć jest pokazanie młodym artystom, jak powstaje sztuka teatralna, jak pracować z ciałem i słowem. Prowadząca Izabela Skorupka stara się zarazić młodzież miłością do literatury i teatru. Młodzi twórcy improwizują na scenie, kształtują osobowość i umiejętność podejmowania wyzwań, a także budowania relacji. W tym roku instruktorzy planują stworzyć otwartą scenę impro dla dzieci i dorosłych.

  • "Teatr dla dorosłych"- przestrzeń ekspresji i dobrej zabawy dla dorosłych. To amatorska grupa teatralna, która powstała w 2020 r. 

 

  •  "Hop Siup Scenerię do bajki zrób"- cykliczne warsztaty teatralno - plastyczne, które odbywają się w jedną niedzielę w miesiącu. Do każdych zajęć jest napisany scenariusz, który zawiera fragmenty lub całość bajek, opowiadań, fraszek. Warsztaty podlegają określonej formie plastycznej, nawiązującej do historii sztuki, teatru i bogactwa artystycznych skojarzeń. Zaczynają się od prezentacji tematu i losowania fragmentów tekstów. Po "burzy mózgów" grupy tworzą własną scenografię i lalki, przy użyciu różnych materiałów. Warsztaty trwają dwie i pół godziny a ostatnie trzydzieści minut to nasz wspólny spektakl. Projekt zdobył III nagrodę Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej w 2019 r.

(Więcej informacji: Strefa zajęć)