A A A A

Strefa teatru

W Wawerskiej Strefie Kultury prowadzimy edukację teatralną, rozwiając amatorski ruch teatralny w ramach zajęć sekcyjnych dla różnych grup wiekowych oraz udostępniamy nasze sale różnorodnym grupom teatralnym do prób i prezentacji. Gościmy zespoły amatorskie oraz profesjonalne, działające jednorazowo albo cyklicznie, wykorzystujące różne formy teatralne, mające własną wizję i ogromne chęci eksperymentowania.

Odwiedzają nas także znani artyści, prezentując spektakle dla dorosłych i dla dzieci (z reguły w niedzielne poranki). Zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach, oglądania spektakli i różnych form współpracy!

Informacje i zgłoszenia: Bogumiła Stachurska bstachurska@um.warszawa.pl, tel. 22 443 370 75

POKAZY, PRZEGLĄDY I FESTIWALE

Organizujemy pokazy i przeglądy dla młodych grup- uczniowskich i studenckich. Tradycyjnie zapraszamy w marcu grupy młodzieżowe, a w listopadzie studenckie. Można także zrobić u nas próby, nagrania i spektakle.

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI

W sali widowiskowej i małej sali teatralnej prezentujemy zarówno sztuki eksperymentalne, jak i klasyczne; od nagradzanych zwycięzców festiwali teatralnych i kasowych przebojów do wartościowych debiutów. Dzieci z rodzicami zapraszamy na niedzielne poranki teatralne i muzyczne, z udziałem najlepszych wykonawców. Podczas pandemii koronawirusa nasza oferta obejmuje przedstawienia on-line.

Więcej: Aktualności

GRUPY TEATRALNE W WSK- sezon 2020/21

  • TEA-tralni - przestrzeń dla młodzieży w wieku 11-13 lat. Podczas zajęć młodzi aktorzy szkolą się w klasycznych technikach teatralnych z elementami improwizacji i musicalu. Razem z instruktorką Izą Skorupką przygotowują sztuki na wybrany wspólnie temat. Prowadząca stara się, aby temat nie tylko interesował młodzież, ale też poruszał uniwersalne, ponadczasowe sprawy. Na koniec każdego semestru powstaje autorski tekst, a potem sztuka, którą grupa wystawia na scenie.

  • IDEA-lni- grupa dla młodzieży w wieku 13-16 lat. Celem zajęć jest pokazanie młodym artystom, jak powstaje sztuka teatralna, jak pracować z ciałem i słowem. Prowadząca Izabela Skorupka stara się zarazić młodzież miłością do literatury i teatru. Młodzi twórcy improwizują na scenie, kształtują osobowość i umiejętność podejmowania wyzwań, a także budowania relacji. W tym roku instruktorzy planują stworzyć otwartą scenę impro dla dzieci i dorosłych.

  • ZEBRA W KRATKĘ- grupa dzieci z klas 3 - 5 Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci na zajęcia teatralne z elementami improwizacji. W czasie semestru zajęć stworzymy razem sztukę teatralną, właściwie od zera. Bedziemy występować, tworzyć postacie, bawić się opierając się na pozytywnych stronach współpracy, akceptacji i byciu na "tak".
  • PIĄTE KOŁO- przestrzeń teatralnej ekspresj, artystycznych poszukiwań i zabawy dla dorosłych. To amatorska grupa teatralna, która powstała w 2020 r. i reaktywowawała działanie po okresie zawieszenia podczas lockdownu

(Więcej informacji: Strefa zajęć)