A A A A

strefa zajęć

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia odbywające się w Wawerskiej Strefie Kultury 

REGULAMIN UCZESTNIKA ZAJĘĆ
KARTA UCZESTNIKA ZAJĘĆ

WPŁAT MOŻNA DOKONYWAĆ NA RACHUNEK:

Wawerskie Centrum Kultury
ul. Żegańska 1A 
04-713 Warszawa

PKO S.A.  31 1240 1095 1111 0010 6255 9361

WPISUJĄC W TYTULE: imię i nazwisko/ rodzaj zajęć/ miesiąc

 

 

ZAJĘCIA W SEZONIE 2019/220

 

TEATR

 IDEA-LNI  - ZAJĘCIA TEATRALNE / PONIEDZIAŁEK / GODZ. 17.30 / MŁODZIEŻ LICEALNA
Poniedziałek: 17.30 - 19.00
Instruktor: Izabela Skorupka
Kontakt: 22 443 70 73
Opłata: 80 zł/m-c
Sala: 42 - sala teatralna, 1 piętro

Zajęcia teatralne dla młodzieży w wieku licealnym - tylko doświadczeni artyści. Celem zajęć jest pokazanie młodym artystom jak powstaje sztuka teatralna, jak pracować z ciałem i słowem. Przede wszystkim jednak, pragniemy zarazić młodzież miłością do literatury i teatru. Zajęcia również obejmują improwizację, która nie tylko ma na celu ośmielenie i otworzenie na scenie, ale także kształtowanie osobowości i umiejętność podejmowania wyzwań oraz budowania relacji. W tym roku planujemy rozszerzyć działalność improwizacyjną i stworzyć otwartą scenę impro dla dzieci i dorosłych.

 TEA - ZAJĘCIA TEATRALNE / WTOREK / GODZ. 16.30 / DZIECI I MŁODZIEŻ KLASY 6-8
Wtorek: 16.30 - 18.00
Instruktor: Izabela Skorupka
Kontakt: 22 443 70 73
Opłata: 80 zł/m-c
Sala: 42 - sala teatralna, 1 piętro

Zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży z klas 6 - 8 Szkoły Podstawowej. Podczas zajęć młodzi aktorzy będą się szkolić w klasycznych technikach teatralnych z elementami improwizacji i musicalu i razem z instruktorką przygotowywać sztuki na wybrany wspólnie temat. Staramy się aby temat nie tylko interesował młodzież,ale poruszał uniwersalne, ponadczasowe sprawy. Na koniec każdego semestru powstanie autorski tekst, a potem sztuka, którą będziemy wystawiać na scenie, pokazując ją szerszej publiczności. Celem zajęć jest pokazanie młodym artystom jak powstaje sztuka teatralna, jak pracować z ciałem i słowem. Przede wszystkim jednak, pragniemy zarazić młodzież miłością do literatury i teatru. Zajęcia również obejmują improwizację, która nie tylko ma na celu ośmielenie i otworzenie na scenie, ale także kształtowanie osobowości i umiejętność podejmowania wyzwań oraz budowania relacji.

 ZEBRA W KRATĘ - ZAJĘCIA TEATRALNE / PONIEDZIAŁEK / GODZ. 16.00 / DZIECI KLASY 3-5
Wtorek: 16.00 - 17.30
Instruktor: Izabela Skorupka
Kontakt: 22 443 70 73
Opłata: 80 zł/m-c
Sala: 42 - sala teatralna, 1 piętro

Zajęcia teatralne dla dzieci z klas 3 - 5 Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci na zajęcia teatralne z elementami improwizacji. W czasie semestru zajęć stworzymy razem sztukę teatralną, właściwie od zera. Bedziemy występować, tworzyć postacie, bawić się opierając się na pozytywnych stronach współpracy, akceptacji i byciu na "tak".

TEATRALNE ŻYWIOŁY / PONIEDZIAŁEK / GODZ. 16.00 / DZIECI
Poniedziałek: 16.00 - 17.00
Instruktor: Paula Kinaszewska (skrzypaczka)
Instruktor: Magdelana Dakowska (animatorka)
Nieodpłatne
Sala: 1, parter

Zapraszamy dzieci na zajęcia z polską muzyką tradycyjną "Zagraj muzykancie, a ja ci zaśpiewam!". Tworzymy grupę młodych muzykantów, w ramach której wspólnie gramy, śpiewamy i poznajemy polską tradycję od strony muzycznej oraz tanecznej. Uczymy się polek, mazurków, chodzonych czy fokstrotów. Jeśli lubisz śpiewać i grać - przyjdź ze swoim instrumentem (flet, skrzypce, klarnet, piszczałka, bębenek) i baw się razem z nami! Zapewniamy bębenki i proste instrumenty perkusyjne.

TEATR DLA DOROSŁYCH /  ŚRODA / GODZ. 18.00 / DOROŚLI
Środa: 18.00 - 20.00
Instruktor: Małgorzata Bockenheim
Opłata: 50 zł/m-c
Sala: 42 - sala teatralna, lub 49, 1 piętro

Nowa grupa teatralna dla dorosłych powstała w styczniu 2020 roku. W tym sezonie proponujemy zanurzenie się w świecie legend, snów, sztuk plastycznych- a to wszystko w gorącej twórczej atmosferze i z poczuciem humoru.

                                                                                                               

  PLASTYKA

CERAMIKA / ŚRODA GODZ. 16.00 / SOBOTA GODZ. 9.30 / DZIECI, MŁODZIEŻ, DOROŚLI
Środa: 16.00 - 19.00
Sobota: 9.30 - 12.00
Instruktor: Piotr Szambelan
Opłata: 120 zł/m-c
Sala: środa - 112, 2 piętro, sobota - 45, 1 piętro

Zajęcia opracowane dla samodzielneych uczestników. Nauka od podstaw ceramiki, zarówno od strony technicznej jak i projektowej. Doskonała zabawa z małą formą rzeźbiarską, lub ceramiką użytkową. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na kole garncarskim. Wybrane prace będą utrwalane przez wypalanie i szkliwienie. Dla uczestników planujemy organizację wystaw i plenerów artystycznych. Materiały w cenie zajęć.

MALARSTWO TO MOJE HOBBY / PONIEDZIAŁEK / GODZ. 17.30 / MŁODZIEŻ I DOROŚLI
Poniedziałek: 17.30 - 19.00
Instruktor: Bożena Bienias
Opłata: 140 zł/m-c
Sala: 119/81, 2 piętro

Zapraszamy młodzież i dorosłych na zajęcia z malarstwa i rysunku.W ramach spotkań malujemy martwą naturę, postać człowieka, pejzaże. Nasze spotkania to rozwijanie swoich talentów pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Warsztaty przeznaczone dla osób początkujących jak i zaawansowanych.   

PLASTYKA / CZWARTEK / GODZ. 15.45 i 17.00 i 18.15 / DZIECI 6-12 LAT
Czwartek: 15.45 - 16.45 - I grupa (dzieci 6-9 lat)
Czwartek: 17.00 - 18.00 - II grupa (dzieci 6-9 lat)
Czwartek: 18.15 - 19.15 - III grupa (dzieci 9-12 lat)
Instruktor: Edyta Bystroń
Kontakt: 22 443 70 73
Opłata: 60 zł/m-c
Sala: 112, 2 piętro

Na zajęciach plastycznych będziemy rysować, malować i poznawać świat sztuki. W przyjaznej, twórczej atmosferze każdy uczestnik poczuje się jak mały artysta.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program, w ramach którego dzieci poznają techniki malarskie (akwarele, akryle, tempery, tusze), rysunkowe i graficzne (pastele suche i tłuste, cienkopisy, mazaki, monotypia), a także uczą się podstaw kompozycji, zasad rysowania portretu, proporcji ludzkiego ciała, mieszania kolorów, jak rysować różne zwierzęta. Pracownia plastyczna jest miejscem do eksperymentowania i realizowania własnych pomysłów.

 RYSUNEK JAKO SZTUKA / CZWARTEK / GODZ. 16.00 / MŁODZIEŻ I DOROŚLI
Czwartek: 16.00 - 18.00
Instruktor: Andrzej Rukowicz
Opłata: 90 zł/m-c
Sala: 45, 1 piętro

Zapraszam młodzież i dorosłych, zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy lubią rysować i chcą doskonalić swoje umiejętności. Będziemy razem tworzyć martwe natury, wybierać kadr do rysowania. W ten sposób, ale nie tylko w ten, poznamy kompozycję. Linia, bryła, światłocień itp. będą nam bliższe. Będziemy rysować kompozycje statyczne i dynamiczne, otwarte i zamknięte. Spojrzymy jak to wyglądało w sztuce dawniej, a jak dzisiaj. Spotkamy się z artystami, spotkamy się ze sztuką, aby być na nią wrażliwszym. To wspólna, integrująca, podróż w świat kreski, waloru, światła, przestrzeni.

 WAWERSKIE SOBÓTKI ARTYSTYCZNE W FERIO / SOBOTA - TRZECIA LUB CZWARTA MIESIĄCA / GODZ. 10.00 / DZIECI Z RODZICAMI
Sobota: 10.00 - 14.00 - trzecia lub czwarta sobota miesiąca
Koordynator: Ewa Andrearczyk
Nieodpłatne
Miejsce: Ferio Wawer, ul. K. Szpotańskiego 4

Wawerskie Sobótki Artystyczne, to cykliczne zajęcia prowadzone już trzeci rok przez artystów i animatorów Wawerskiego Centrum Kultury w Ferio Wawer. W tym roku, podczas czterogodzinnych warsztatów dla dzieci i ich rodziców proponujemy zadania tematycznie związane ze znanymi bajkami. Przypomnieliśmy już m.in.: Królewnę Śnieżkę, Alicję w krainie Czarów, Pinokia, Piękną i Bestię, Czarnoksiężnika z Krainy OZ. Każde sobótkowe spotkanie zawiera elementy edukacyjne i artystyczne oraz dużą dawkę dobrej zabawy. Rodzice wraz z dziećmi wykonują pacynki, kukiełki czy elementy scenografii do czytanej tego dnia bajki. Wszystkie prace wykonane pod okiem artystów i z dużym zaangażowaniem uczestników zabierane są na pamiątkę do domu, gdzie mogą być wstępem do rozmowy o wartościach, którymi kierują się bajkowi bohaterowie. Dzięki temu, udział w naszych sobótkach daje dzieciom i ich rodzicom nie tylko możliwość poznania różnych technik plastycznych i scenograficznych, kreatywnie spędzony czas z najbliższymi ale i pretekst do rozmowy o życiowych postawach.
Wawerskie Sobótki Artystyczne są realizowane dzięki dofinansowaniu Ferio Wawer.

 TANIEC

 BALET DLA DZIECI / ŚRODA / GODZ. 17.00 I 17.45 / DZIECI 4-6 I 7-10 LAT
Środa: 17.00 - 17.45 - I Grupa
Środa: 17.45 - 18.30 - II Grupa
Instruktor: Ewa Górska
Kontakt: 510 193 193
Opłata: 80 zł/m-c

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat i 7-10 lat. Zajęcia w zakresie ruchu i muzyki - uczą koordynacji ruchu ciała, prostują sylwetkę, rozwijają poczucie rytmu, ćwiczą pamięć dzieci, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz uwrażliwiają na piękno i estetykę ruchu. Uczestnicy zajęć uczestniczą w występach scenicznych, mają możliwość brania udziału w konkursach tanecznych. Nauka baletu stanowi także podstawę do innych tańców.

SEKCJA TANECZNA SHOCK DANCE / DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROŚLI
(rodzaje zajęć, terminy, cennik)
Instruktor: Robert Jakubowski
Kontakt: 502 356 762; rekreo@wp.pl
Opłata: załącznik wyżej
Sala: 97, 2 piętro

Taniec współczesny – taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Jest mieszaniną wielu tańców jak na przykład: taniec nowoczesny, taniec jazzowy a nawet niektóre z tańców towarzyskich. W choreografii mogą mieć także miejsce elementy akrobatyki. Jednak głównym źródłem tego tańca jest taniec klasyczny, znany jako balet. Jednak pomimo tak bliskiej więzi, taniec współczesny powstał jako całkowicie inny taniec, różniący się od baletu przede wszystkim tym, iż mniej ważna jest technika i triki, w przeciwieństwie do uczuć i emocji tancerza. Dlatego znakomity tancerz powinien być uzdolniony aktorsko – i z tą myślą powstał Teatr Tańca Współczesnego.

 SEKCJA TANECZNA HIP-HOP / PONIEDZIAŁEK i ŚRODA / 18.00 - 20.30 / DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROŚLI
(rodzaje zajęć, terminy, cennik)
Instruktor: Bogdan Menzak
Kontakt: 502 356 762; rekreo@wp.pl
Opłata: załącznik wyżej
Sala: 97, 2 piętro

Hip-hop to jeden z najpopularniejszych nowoczesnych stylów tanecznych i jest zaliczany jest do Street Dance, czyli tańców ulicznych. Dzieli się na różne odmiany, np. oldschool, new style, new age, freestyle, co czyni go wyjątkowo różnorodnym, a każdy miłośnik tańca znajdzie w nim coś dla siebie. Taniec hip-hopowy to nie tylko techniczne kroki, ale przede wszystkim gesty dodawane do każdego ruchu oraz ekspresja i właściwa mimika odpowiadająca konkretnym emocjom. Jest dość prosty, do nauki wystarczą dobre chęci, dużo pozytywnej energii i sprawność fizyczna. Istotą jest wyczucie rytmu. Brak konieczności zachowania sztywnych reguł, luz charakterystyczny dla kultury hiphopowej oraz świetni instruktorzy sprawią, że zakochasz się w tańcu bez reszty.

 SEKCJA TANECZNA DISCO DANCE / WTOREK i CZWARTEK / GODZ. 18.00 - 20.30 / DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROŚLI
(rodzaje zajęć, terminy, cennik)
Instruktor: Patrycja Rusiecka
Kontakt: 502 356 762; rekreo@wp.pl
Opłata: załącznik wyżej
Sala: 97, 2 piętro

Radość, zabawa, poczucie rytmu to najbardziej charakterystyczne cechy disco dance. Ćwiczenia wykonywane podczas zajęć rozwijają poczucie rytmu, stymulują rozwój psycho-ruchowy i koordynację, są bardzo energiczne i widowiskowe. Zajęcia taneczne disco, to świetna zabawa, niezwykle żywiołowe układy choreograficzne dające wiele radości, ale jednocześnie wymagające od tancerzy dobrej sprawności fizycznej. Podczas treningów szczególny nacisk kładziony jest na doskonalenie techniki tanecznej oraz wyrażanie ekspresji. Aktualnie taniec zalicza się jako jedną z kategorii tańca sportowego, który charakteryzuje się szybkim tempem oraz wymachami nóg, szpagatami jak i figurami akrobatycznymi.

 SEKCJA TANECZNA MODERN JAZZ / ŚRODA i PIĄTEK / GODZ. 17.00 - 17.50 i 19.00 - 20.30 / DZIECI I MŁODZIEŻ
Środa i piatek: 17.00 - 17.50 - grupa początkująca
Środa i piatek: 19.00 - 20.30 - grupa zaawansowana
(rodzaje zajęć, terminy, cennik)

Instruktor: Robert Jakubowski
Kontakt: 502 356 762; rekreo@wp.pl
Opłata: załącznik wyżej
Sala: 97, 2 piętro

Radość, zabawa, poczucie rytmu to najbardziej charakterystyczne cechy disco dance. Ćwiczenia wykonywane podczas zajęć rozwijają poczucie rytmu, stymulują rozwój psycho-ruchowy i koordynację, są bardzo energiczne i widowiskowe. Zajęcia taneczne disco, to świetna zabawa, niezwykle żywiołowe układy choreograficzne dające wiele radości, ale jednocześnie wymagające od tancerzy dobrej sprawności fizycznej. Podczas treningów szczególny nacisk kładziony jest na doskonalenie techniki tanecznej oraz wyrażanie ekspresji. Taniec Disco Dance charakteryzuje się szybkim tempem oraz wymachami nóg, szpagatami jak i figurami

 SEKCJA TANECZNA FITNESS DANCE FIT KID'S / PONIEDZIAŁEK LUB PIĄTEK i  ŚRODA / GODZ. 18.00 - 18.50 / DZIECI
(rodzaje zajęć, terminy, cennik)
Instruktor: Robert Jakubowski
Instruktor: Monika Czubik
Kontakt: 502 356 762; rekreo@wp.pl
Opłata: załącznik wyżej
Sala: 97, 2 piętro

Modern Jazz to technika, która łączy style, przez co daje szeroki zakres ruchu i tanecznych możliwości. To połączenie lekkości baletu z dynamiką jazzu, liryką i izolacjami tańca współczesnego, a do tego wykorzystanie przestrzeni i elementów floorwork.

SEKCJA TANECZNA FIT KID'S / PONIEDZIAŁEK LUB PIĄTEK i  ŚRODA / GODZ. 18.00 - 18.50 / DZIECI
(rodzaje zajęć, terminy, cennik)
Instruktor: Robert Jakubowski
Instruktor: Monika Czubik
Kontakt: 502 356 762; rekreo@wp.pl
Opłata: załącznik wyżej
Sala: 97, 2 piętro

Fit Kid's to zajęcia, na których Twoje Dziecko nauczy się mini układów tanecznych, z wykorzystaniem kroków siłowych, ale także gry i zabawy o charakterze kondycyjno-koordynacyjnym. Są to zajęcia ruchowe, ale również z domieszką zadań korekcyjnych. To zajęcia dzięki którym wzmocni się mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę

 

ZAJĘCIA RUCHOWE

 JOGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH/ PONIEDZIAŁEK GODZ.19.30/ MŁODZIEŻ, DOROŚLI
Poniedziałek: 19.30-20.30
Instruktor: Surya
Opłata: 130 zł/za cztery zajęcia, pierwsze zajęcia gratis
Sala: 42, 1 piętro

Bez oceniania, we własnym tempie, w kameralnej grupie i przy dźwiękach indyjskich mantr. Zapraszamy na nowe zajęcia, na których zadbasz o swój kręgosłup, poczujesz się lepiej w swoim ciele oraz uspokoisz umysł.

 JOGA / CZWARTEK GODZ. 16.00 / MŁODZIEŻ, DOROŚLI
Czwartek: 16.00 - 17.00
Instruktor: Beata Kaźmierczak
Opłata: 130 zł/za cztery zajęcia
Sala: 119, 2 piętro

Zajęcia mają charakter profilaktyczny, zapobiegają bólom i zmianom w obrębie kręgosłupa. Ćwiczenia opierają się głównie na wzmacnianiu mięśni głębokich, rozciąganiu przykurczonych stref oraz uczą przyjmowania poprawnej postawy na co dzień.Uwalniają od napięć, dają odprężenie, lepszy przepływ energii, oczyszczają i wzmacniają.

  TAI CHI CHUAN / ŚRODA GODZ. 19.00 / SOBOTA GODZ. 16.00 / DOROŚLI
Środa: 19.00 - 21.00
Sobota: 16.00 - 18.00
Instruktor: Dariusz Lendzion
Nieodpłatne
Sala: 119, 2 piętro

Tai Chi Chuan to stara chińska sztuka poruszania się. Piękno i prostota tej definicji polega na tym, że swoim zasięgiem obejmuje niemal wszystkie aspekty i cele treningu jakie możemy sobie wyobrazić. O Tai Chi Chuan można również powiedzieć, że jest sztuką samodoskonalenia poprzez naukę panowania nad własnym ciałem i umysłem. Jest to styl łagodny, dostosowany do możliwości uczestników w każdym wieku.

ZAJĘCIA DLA MŁODZIEŻY

  OP-ART / PIĄTEK / GODZ. 16.00 / MŁODZIEŻ 12-19 LAT
Piątek: 16.00 - 19.00
Instruktor: Bogumiła Stachurska
Opłata: 40 zł/m-c
Sala: 1, parter

OP-ART to zajęcia ze sztuki nowoczesnej dla młodzieży (12-19 lat), zainteresowaną sztuką nowoczesną i nowymi technologiami. Tworzymy filmy, animacje komputerowe, instalacje plastyczne i wizualne oraz kolaże i wystawy fotograficzne nawiązujące stylem do op-artu, sztuki kinetycznej, sztuk wizualnych. Poznajemy trendy, kierunki sztuki współczesnej, jej głównych twórców i ich dzieła takich jak Magritte, Eischer, Duchamp,Krasiński, Koons. Wykorzystujemy telefony, aplikacje mobilne, kamery, komputery i aparaty fotograficzne. Z prac uczestników będziemy tworzyć wystawy, instalacje i prezentować je w przestrzeni publicznej. W ramach zajęć przewidziane są również wizyty w warszawskich instytucjach kultury: teatrach, muzeach, wystawach, udział w festiwalach, eventach, oraz warsztatach teatralno-plastycznych.

KLUB FILOZOFICZNY / CZWARTEK / GODZ. 17.00 / MŁODZIEŻ 12-19 LAT
Czwartek: 17.00 - 18.30
Instruktor: Hubert Boda
Nieodpłatnie
Sala: 49, I pietro

Dyskusje, prezentacje, wspólne oglądanie filmów. Zajęcia poświęcone są zarówno klasycznym szkołom filozoficznym od antyku do wspólczesności jak i najnowszym trendom w nauce i sztuce.

SESJE RPG / SOBOTA / GODZ. 12.00 / MŁODZIEŻ 12-19 LAT
Sobota:12.00-15.00
Instruktor: Kastor Drozd
Opłata: 100 zł/m-c
Sala: 1, parter

Sesje Role Playing Game to narracyjne gry faburalne, to świat opowieści,decyzji, emocji tworzonych przez narrację, przygód przeżywanych przy stole z kośćmi do gry, prowadzonych głosem Mistrza...Zajęcia rozwijają wyobraźnię, słownictwo, inteligencję emocjonalną, myślenie strategiczne.

 MATEMATYKA, PROGRAMOWANIE, ROBOTYKA - MATPLANETA / DZIECI, MŁODZIEŻ
Informacje i zapisy pod numerem telefonu: 881 212 022
Opłata: pod numerem telefonu
Sala: 93, 2 piętro

Matplaneta to miejsce ciekawych spotkań z matematyką, logiką, robotyką i programowaniem dla dzieci i młodzieży. U nas dzieci uczą się przez sprawdzanie, eksperymentowanie, zadawanie pytań, zabawę i szukanie własnych (różnych) dróg rozwiązania problemu.

  ZAJĘCIA DLA SENIORÓW

PUNKT CYFROWEGO WSPARCIA SENIORÓW / PONIEDZIAŁEK GODZ. 13.00 / ŚRODA GODZ. 14.00 / SENIORZY
Poniedziałek: 13.00 - 16.00
Środa: 14.00 - 17.00
Instruktor: Sylwia Piekarska
Zapisy wyłącznie przez telefon: 720 997 027
Nieodpłatne
Sala: 45, 1 piętro

Indywidualne konsultacje dla seniorów z obsługi urządzeń cyfrowych. Zajęcia są bezpłatne. Każdy mieszkaniec Warszawy, który ukończył 60 rok życia może skorzystać z indywidualnych porad, jeśli ma problemy z obsługą laptopów, tabletów, smartfonów czy innych urządzeń cyfrowych. Z porad można korzystać 2 razy w miesiącu w danym punkcie.

 WAWERSKI CHÓR SENIORÓW / WTOREK / GODZ. 18.30 / DOROŚLI / SENIORZY
Wtorek: 18.30 - 20.00
Instruktor: prof. Krzysztof Heering
Instruktorka: Ewa Wrzosek
Opieka artystyczna: prof. Krzysztof Heering
Nieodpłatne
Sala: 41, 1 piętro