A A A A

Strona główna

Wawerskie Centrum Kultury  jest otwartą przestrzenią realizacji i ekspresji potrzeb mieszkańców dzielnicy Wawer. Chcemy, żeby było centrum życia lokalnego i miejscem rozwoju zainteresowań kulturalnych mieszkańców. Miejscem rozwoju kapitału społecznego i kulturowego, które będziemy razem współtworzyć.

Wawerska Strefa Kultury znajduje się w centrum Międzylesia, obok Urzędu Dzielnicy Wawer i stacji kolejowej PKP Międzylesie. Funkcjonuje w dużym, dwupiętrowym budynku z nową salą widowiskową na ponad 300 miejsc.

W pracowniach organizujemy m.in. zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, taneczne dla wszystkich grup wiekowych. Na inicjatywy mieszkańców czekamy w MAL. Współpracujące z nami organizacje pozarządowe proponują mieszkańcom Wawra aktywności rodzinne, ruchowe, artystyczne i edukacyjne.

Jesteśmy otwarci na artystyczne eksperymenty i innowacje, śledzimy trendy w sztuce, nauce i życiu społecznym. Dbamy o wysoki poziom przedstawień, koncertów i wykładów, aby nasze cykliczne wydarzenia jak Jazz w Wawrze, Alter Wawer, Kawiarnia Naukowa 1a, Rodzinne Niedziele, przeglądy teatralne zaspokajały potrzeby mieszkańców.

Zapraszamy codziennie od 9.00 do 21.00, w weekendy w godzinach imprez.