A A A A

Urszula Dudziak, Mika Urbaniak & Victor Davis / 24.05.2024 / WSK Międzylesie

Data wydarzenia: 24.05.2024 19:00


Urszula Dudziak, Mika Urbaniak & Victor Davis / 24.05.2024 / WSK Międzylesie
  • Koncert który chcemy Państwu zaprezentować jest efektem nawiązanej współpracy trojga wspaniałych Artystów, dwóch wokalistek: matki i córki oraz towarzyszącego im gitarzysty, kompozytora i aranżera w jednej osobie.

Program koncertu składa się z największych przebojów Urszuli Dudziak oraz utworów napisanych dla niej w ostatnich latach, także przebojów Miki i Victora i coverów największych światowych gwiazd, takich jak: Prince, Michael Jackson i The Beatles.


Urszula Dudziak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek na świecie. Jest prekursorką i propagatorką innowacyjnego potraktowania głosu z użyciem elektroniki. Przez wiele lat mieszkała w Nowym Jorku gdzie nagrała dziesiątki płyt z Michałem Urbaniakiem dla takich firm płytowych jak: Columbia Records, Atlantic Records. Występowała lub nagrywała płyty z takimi artystami jak: Nina Simone, Dee Dee Bridgewater, Bobby Mc Ferrin, Sting, Gil Evans, Michael Brecker, Herbie Hancock, Archie Shepp.
Występowała przez dwa sezony w Musical świąteczny "Bending Towards the Light" w Nowym Jorku u boku m.in. Lionela Hamptona, Clarka Terrego Dave Brubecka. Projekt miał premierę w znanej sali koncertowej w Lincoln Center: Avery Fisher Hall. Nagrała płytę w duecie z Adamem Makowiczem "Newborn Light" wydaną przez Columbia Records. Z Michałem Urbaniakiem jest współautorką światowego przeboju muzycznego "Papaya", który wykonuje brawurowo z niespotykaną, oryginalną techniką wokalną podczas koncertów.
Otrzymała nagrodę od prestiżowej amerykańskiej instytucji artystycznej National Endowment of Arts. Wystąpiła na festiwal dedykowanym Theloniusowi Monkowi w Kennedy Center w Waszyngtonie, który został zarejestrowany i wielokrotnie prezentowany w amerykańskiej telewizji na kanale HBO.

Victor Davis ma na swoim koncie trasy koncertowe po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note. Jego utwór „Morning Sun” ma prawie 2 miliony odsłon na Spotify, a jego muzyka jest grana na całym świecie. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie, takimi jak Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubass, Urszula Dudziak i inni. Jest także producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: „Follow You” i „Once In a Lifetime” (wyd. Sony Music), który zdobył liczne nagrody, w tym Best album Pop.

Mika Urbaniak - piosenkarka, autorka tekstów i muzyki. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów ikony jazzu Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, jazz, hip-hop i neo-soul były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną twórczą wyobraźnię, co pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami.
"Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, mówiąca prawdę i dająca ludziom coś do myślenia", mówi Mika. Jej unikalny, pełen melancholii timbre głosu hipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty styl rapowy dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.
Współpracowała z Andrzejem Smolikiem, który tworzył hity radiowe jak "OM" i "Enjoy the Sound". Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak Leny White, Tom Browne, Al McaDovell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer", zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Davisem przy tworzeniu albumu "Follow You", który otrzymał nagrodę Best Pop Album, oraz "Once in a Lifetime", inspirowanego muzyką jazzową. Ostatni duetowy album Victora i Miki, "Art Pop", zawiera covery z lat 80 i 90 w wyśmienitych aranżacjach. Aktualnie pracuje nad nową płytą inspirowaną funkiem i hip-hopem.


24.05.2024, godz. 19:00, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, Sala Widowiskowa. Wstęp biletowany.
Bilety: 50 zł

Kup bilety:
- on-line - przez system Biletyna - https://wck-wawer.pl/kup-bilet 
- w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)

Odwiedź fanpejdż WCK na Facebooku i polub nas:
https://www.facebook.com/WawerskieCentrumKultury