A A A A

DZIEŃ MATKI W KLUBIE FILMOWYM WCK: pokaz filmu "Na pełny etat" oraz warsztaty dla mam / 25.05 godz. 18:00 / gratis

Data wydarzenia: 25.05.2024 18:30


DZIEŃ MATKI W KLUBIE FILMOWYM WCK: pokaz filmu Na pełny etat oraz warsztaty dla mam / 25.05 godz. 18:00 / gratis
 
DZIEŃ MATKI W KLUBIE FILMOWYM WCK: pokaz filmu „Na pełny etat" (2021) w reż. E. Gravela oraz warsztaty dla mam "Od wielkiej złości do wielkiej miłości" z Agnieszką Pałasz-Suik
 
 
"Na pełny etat" (2021), reż. Eric Gravel
 
Fabuła (FilmWeb): Marie (Laure Calamy) dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku. Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Zdezorientowani ludzie tłoczą się na peronach i przystankach, coraz bardziej zniecierpliwieni całą sytuacją. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Zdaje sobie sprawę, że ta szansa może się nie powtórzyć.
 
 
Wstęp wolny!
 
 
„Od wielkiej złości do wielkiej miłości" - warsztaty dla mam
 
Agnieszka Pałasz-Suik: Macierzyństwo bywa czasem jak emocjonalny roller-coaster – to unikalne doświadczenie całej palety uczuć i emocji, również tych przekraczających nasze granice i trudnych do pomieszczenia dla naszego ciała i układu nerwowego.
Podczas warsztatów pokażę Ci praktykę, dzięki której będziesz mogła wpłynąć kojąco na swój układ nerwowy. Będziemy korzystać z zasobu, jakim jest nasze ciało: wykonamy praktykę pracy z myślami, obrazami i odczuciami z ciała. Będzie miejsce na refleksje dotyczące obejrzanego wcześniej filmu. Przewiduję głównie pracę w parach.
Jeśli chcesz pobyć w bezpiecznej przestrzeni z innymi mamami, dać sobie rozluźnienie i czułość, a przy okazji również nauczyć się jak możesz kojąco wpływać na swoje dzieci to są to warsztaty dla Ciebie.
 
Agnieszka Pałasz-Suik – konsultantka rodziców małych dzieci, trenerka, mediatorka, edukatorka, interwent kryzysowa. Pracuje terapeutycznie z dorosłymi i młodzieżą metodą Terapii skoncentrowanej na Rozwiązaniach i terapii leczenia przewlekłego stresu i traumy Somatic Experiencing (w trakcie szkolenia). Czerpie z Porozumienia bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Prywatnie mama dwóch dziewczynek i mieszkanka Wawra.
 
Udział w warsztatach wymaga zapisów - zarejestrować można się osobiście na miejscu (WCK Międzylesie, ul. Żegańska 1a), drogą mailową (wawer.wck@um.warszawa.pl) lub telefonicznie (22 443 70 75).
 
 
25 maja (sobota), godz. 18:00, sala widowiskowa w WCK Międzylesie
 
 
Zapraszamy!