A A A A

Zakopower w Wawrze / wstęp wolny / 17.09.2022

Data wydarzenia: 17.09.2022 19:00


Zakopower w Wawrze / wstęp wolny / 17.09.2022

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami.

Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Jesienią 2022 roku ukaże się nowy album zespołu, pierwsze, przedpremierowe recenzje materiału są więcej niż obiecujące.

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, Eurocultured w Manchesterze, w Petersburgu oraz na węgierskim Sziget Festiwal. Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie (Mumbaj), Maroko, Włochy, Niemcy Chorwację, Belgię, Litwę, Białoruś, Ukrainę, Rosję, USA (Chicago, Nowy Jork, New Jersey), Kanadę (Toronto), Chiny (Szanghaj, Pekin, Lanzhou, Xining) . W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre. Co zaowocowało trasą po wyspach w arenach O2 i HMV w Glasgow, Edynburgu, Birmingham, Londynie, Bristolu i Bournemouth.

Góralski trzon zespołu nie zarzucił pasji do muzyki ludowej, czym się zajmował na długo przed powstaniem Zakopower. W dalszym ciągu promują kulturę skalnego Podhala w kraju i na świecie, można ich było usłyszeć m.in. w barcelońskiej Sagrada Familia. Z projektem Głosy Gór odwiedzili , czy słynne sceny Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatro Massimo w Palermo.

Skład zespołu:
Sebastian Karpiel Bułecka - głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka,
Bartek Kudasik - głos, altówka, skrzypce;
Wojciech Topa - głos, skrzypce;
Józef Chyc - głos, basy podhalańskie;
Piotr Rychlec - instrumenty klawiszowe;
Bartosz Nazaruk - perkusja;
Kacper Stolarczyk - gitara elektryczna;
Michał Trąbski - gitara basowa
Dominik Trębski - trąbka, syntezator.

17.09.2022, gody. 19:00, parking przed Urzędem Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1, wstęp wolny. Obowiązują wejściówki.

Pobierz wejściówki:
- on-line - przez system Biletyna - https://wck-wawer.pl/kup-bilet
- w kasach filii WCK

Zapisz się na wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/400227848880206

Odwiedź fanpejdż WCK na Facebooku i polub nas:
https://www.facebook.com/WawerskieCentrumKultury