A A A A

Slam poetycki w Międzylesiu. 22.01.22

Data wydarzenia: 22.01.2022 19:00


Slam poetycki w Międzylesiu. 22.01.22

Masz szufladę pełną wierszy, ale nie wiesz, czy mogłyby się komuś spodobać? Potrafisz na gorąco składać wersy i marzysz o występach na scenie? A może zapisujesz w telefonie ulotne myśli, którymi warto byłoby się z kimś podzielić? Zrób to! Zaprezentuj swoje teksty publiczności!

 

Właśnie na tym polega slam: na wystąpieniu przed widownią z własnym utworem poetyckim (a przecież „wszystko jest poezja”, jak pisał Edward Stachura). Są jeszcze dwie ważne zasady tego turnieju: trzeba zmieścić się w określonym czasie, a jedynym jurorem jest publiczność. Nie krytycy i teoretycy literatury, nauczyciele i kadra profesorska. W czasie slamu każdy widz ma jeden głos i każdy z tych głosów ma tę samą wagę.

 

Dodajmy jeszcze dla porządku: na scenie wykluczone są rekwizyty, kostiumy i instrumenty muzyczne. Można za to występować ze ściągawką w postaci kartki lub telefonu albo innego nośnika tekstu. Warto jednak pamiętać, że publiczność oceni nie tylko sam tekst, ale też jego wykonanie, czyli cały performance.

 

I właśnie taki turniej odbędzie się 22 stycznia w Wawerskim Centrum Kultury. To będzie PIERWSZY SLAM POETYCKI W MIĘDZYLESIU!

 

Kto może wystąpić?

KAŻDY!

Jak zgłosić swój udział w turnieju?

Wystarczy wysłać mail na adres poezja.w.warszawie@gmail.com. Zgłoszenia przyjmujemy do 21 stycznia lub do momentu skompletowania listy występujących (max 20 osób)oraz listy rezerwowej (5 osób). Jeśli w dniu slamu pozostaną na liście wolne miejsca, będzie można zapisywać się przed turniejem.

Ile czasu będzie miał każdy z uczestników slamu?

Maksymalnie 3 minuty w rundzie eliminacyjnej, 3,5 minuty w półfinale oraz 4 minuty w finale.

 

Slam poprowadzi Magdalena Walusiak, mistrzyni Warszawy w slamie poetyckim z roku 2019, w obecnym sezonie slamerka z największą liczbą zwycięstw w całym kraju.

 

Organizatorami wydarzenia są Wawerskie Centrum Kultury i Poezja w Warszawie.

 

Wkrótce więcej informacji!