A A A A

Koncert Bester Quartet z Dorotą Miśkiewicz - Warszawa Singera w Wawrze / 04.09.2022

Data wydarzenia: 04.09.2022 19:00


Koncert Bester Quartet z Dorotą Miśkiewicz - Warszawa Singera w Wawrze / 04.09.2022

Legendarna formacja Bester Quartet (dawniej Cracow Klezmer Band) to autentyczna ikona muzyki żydowskiej w Polsce. W drugiej połowie lat 90-tych to oni właśnie zapoczątkowali w naszym kraju renesans nowej muzyki żydowskiej.

Od początku swojego istnienia współpracują z kultową, nowojorską wytwórnią płytową Johna Zorna „Tzadik Records”. Wydali w niej dziewięć, z pośród kilkunastu swoich albumów. Mają za sobą setki koncertów w kraju i niemal na wszystkich kontynentach. W tym roku oficjalnie obchodzą 25-lecie działalności scenicznej.

Podczas koncertu w Wawerskim Centrum Kultury artyści zagrają najciekawsze kompozycje lidera zespołu, wybitnego akordeonisty i kompozytora, Jarosława Bestera. Obok nich pojawią się utwory ikony żydowskiego międzywojnia Mordechaja Gebirtiga, usłyszymy piosenki legendarnego polsko-żydowskiego twórcy Dawida Bajgelmana, a także kompozycje specjalnie dla Bester Quartet napisane przez Johna Zorna.

Żywiołowość i słodko-gorzka tajemniczość, tradycja i nowoczesność to wszystko pojawi się w kalejdoskopowo barwnej podróży przez niezwykła muzykę żydowską na którą zapraszają muzycy Bester Quartet. Towarzyszyć im będą: wybitna wokalistka Dorota Miśkiewicz oraz Krzysztof Lenczowski na wiolonczeli i Michał Bylica na trąbce.

4.09.2022, godz. 19:00, Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, ul. Żegańska 1a. Koncert w ramach 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera.

Bilety 30 zł

Kup bilety:

Odwiedź fanpejdż WCK na Facebooku i polub nas:
https://www.facebook.com/WawerskieCentrumKultury