A A A A

Świąteczny warsztat naturoterapii-dr Karolina Julia Smoderek. Warsztat on-line 17.12.20.

Data wydarzenia: 17.12.2020 17:00


Bożonarodzeniowe opowieści o ziołach, przyprawach i drzewach”- warsztat on-line

Rośliny zielne miały ogromne znaczenie w kulturze i tradycji, także bożonarodzeniowej. Już w starożytności dekorowano świątynie liściastym bluszczem i laurem. Dziś wraz z rozwojem wiedzy naukowej wiemy, że rośliny mają moc uzdrawiającą. Samo przebywanie w lesie w pobliżu brzóz, dębów czy drzew iglastych przynosi uczucie dobrostanu odświeżając umysł i poszerzając świadomość.

Wiele różnych gatunków drzew niesie za sobą pewną symbolikę oraz posiada określone właściwości terapeutyczne. W tradycji świąt choinka traktowana jest jako nieodzowny jej symbol. Nie każdy wie, jaką historię ma bożonarodzeniowe drzewko. I nie każdy też wie o prozdrowotnych właściwościach sosny, jodły czy świerku. Polska tradycja związana jest nierozerwalnie z licznymi wierzeniami. Mówią nam o tym opowieści o mocach ochronnych gałązek drzew iglastych, snopków zbóż lub słomy umieszczanych w domach. O jemiole nie wspominając!

Chcę Was przekonać, że zapach świeżego, wonnego igliwia unoszącego się po całym domu to także najlepsza ochrona przed wirusami!

Często właśnie to, co nieuchwytnie tworzy prawdziwą magię świąt. I tak jak zapachy wnoszą w nasze życie spełnienie i poczucie bezpieczeństwa, tak mądre opowieści kształtują naszą wrażliwość i charakter, bo czas świąt to także czas pojednania i zgody. Podczas warsztatu będziemy zwiedzać zakamarki kuchni pachnącej korzennymi ciasteczkami i piernikiem, położymy się z nostalgią pod uroczyście udekorowaną choinką, a wszystko to za sprawą magicznego składnika… miłości.

Zapraszam do wysłuchania smacznych opowieści z morałem o ziołach i przyprawach w świątecznej tradycji i niezwykłej mocy przyjaźni i miłości.

W trakcie warsztatu dowiesz się m.in.:

  • Skąd wzięła się tradycja kupowania choinki

  • Dlaczego świąteczne ciasteczka tak nam smakują

  • Jakie właściwości prozdrowotne posiadają korzenne przyprawy świąteczne

  • Jak wykorzystać moc olejków eterycznych z drzew iglastych w trakcie świąt

  • Terapeutyczne znaczenie spotkania Wigilijnego czyli dlaczego bycie razem w święta jest tak ważne

  • Jak odnaleźć „magiczny składnik” – recepta na wino przyjaźni i miłości

Na zakończenie odbędzie się loteria świąteczna, w trakcie której spośród uczestników warsztatu zostaną wylosowane 3 upominki ziołowe m.in. naturalny olejek eteryczny „Zapach świąt”. Serdecznie zapraszam do słuchania i wzięcia udziału

Do pachnącego zobaczenia!

Karolina Julia Smoderek – Doktor Z

 

 

Wydarzenie nbędzie transmitowane na żywo na fanpage'u WCK w wydarzeniu: kliknij tu