A A A A

NANGA „Sport, wojna i miłość” KONCERT PLENEROWY

Data wydarzenia: 03.08.2024 19:00


NANGA „Sport, wojna i miłość” KONCERT PLENEROWY / WCK Filia Radość 3.08.24

NANGA „Sport, wojna i miłość”

NANGA to zespół założony w 2020 r. przez znanych muzyków Lao Che – Filipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Współtworzą go Magda Dubrowska - wokalistka, basistka i autorka tekstów znana z takich zespołów, jak Gang Śródmieście i Utrata Skład oraz Karol Gola, saksofonista i multiinstrumentalista grający m.in. w Pink Freud i Lao Che.

Z połączenia tych muzycznych światów, od elektroniki, po reggae i jazz, a także charyzmatycznego wokalu Magdy i mocnych, zaangażowanych tekstów powstała stylistyczna mieszanka wybuchowa, która zaowocowała debiutanckim albumem „Cisza w bloku”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę muzyczną (m.in. drugie miejsce w rankingu "Płyta roku 2021" tygodnika "Polityka").

W piosenkach Nangi słychać różne muzyczne wpływy - od elektroniki po ambient i reggae. Jak określają sami artyści i artystka: "Nasza muzyka jest eklektyczna. Wiele gatunków się tu pojawia na płycie. Dosyć szybko nudzimy się graniem jednego nurtu, dlatego szukamy, ale w każdym próbujemy włożyć coś swojego, żeby to było w jakiś sposób oryginalne i ciekawe."

Po dwóch latach od debiutu Nanga powraca z albumem p.t.: „Sport, wojna i miłość”, na którym znalazło się 10 kompozycji.

Zespół koncertuje w składzie:

Magda Dubrowska - wokal, bas, sampler
Karol Gola - sax, flet, klawisze
Maciek Dzierżanowski - perkusja, sampler

scena plenerowa / wstęp za wejściowkami / liczba miejsc ograniczona / Wejściowki dostępne online i w kasie WCK

https://biletyna.pl/koncert/NANGA-Sport-wojna-i-milosc/Warszawa