A A A A

KONCERTY PLENEROWE W RADOŚCI

Data wydarzenia: 14.07.2024 20:00


KONCERTY PLENEROWE W RADOŚCI

KONCERTY PLENEROWE W RADOŚCI

Zapraszamy na koncerty plenerowe w WCK Filia Radość, ul. Powojowa 2

14 lipca / godzina 20:00

LECH JANERKA „Gipsowy Odlew Falsyfikatu”

Prawdziwy rebeliant na polskiej scenie muzycznej. Od ponad czterech dekad pozostaje niezależnym artystą, żyjącym z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Nie przeszkodziło mu to stać się bacznym obserwatorem codzienności, zarażać nas cudowną ironią, nie tracąc przy tym powagi, a jednocześnie bawiąc się z nami słowem i formą. Koncert promujący nową płytę wybitnego polskiego muzyka rockowego, kompozytora, basisty i autora tekstów Lecha Janerki. Na koncercie nie zabraknie również znanych wszystkim przebojów: „Jest jak w niebie”, „Ja bez kolacji nie chcę spać”, „Rower”, „Będzie Bida”.Lech Janerka w polskiej muzyce rockowej pojawił się pod koniec lat 70. Wraz z żoną, Bożeną Janerką, występował wtedy na festiwalach piosenki studenckiej. W 1979 założył zespół Klaus Mitffoch. W składzie z Janerką zespół nagrał jedną płytę (Klaus Mitffoch), która przez wielu uznana została za jedną z najistotniejszych w historii polskiej muzyki rockowej. W 1986 roku, po odejściu z zespołu, Janerka wydał „Historię podwodną” – płytę sygnowaną już swoim imieniem i nazwiskiem. W następnych latach Janerka wydał kolejne albumy. W 2002 ukazała się płyta „Fiu Fiu ...” nominowana do nagrody Fryderyków w kategoriach: płyta alternatywna i autor roku. W 2005 muzyk wydał płytę „Plagiaty”. Po wielu latach milczenia Dyskografię Lecha Janerki zamyka wydany w 2023 album studyjny pt. „Gipsowy Odlew Falsyfikatu” promowany singlami: „Zabawawa", „Wanna na Wawelu”.

 

3 sierpnia / godzina 19:00

NANGA „Sport, wojna i miłość”

NANGA to zespół założony w 2020 r. przez znanych muzyków Lao Che – Filipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Współtworzą go Magda Dubrowska - wokalistka, basistka i autorka tekstów znana z takich zespołów, jak Gang Śródmieście i Utrata Skład oraz Karol Gola, saksofonista i multiinstrumentalista grający m.in. w Pink Freud i Lao Che.

Z połączenia tych muzycznych światów, od elektroniki, po reggae i jazz, a także charyzmatycznego wokalu Magdy i mocnych, zaangażowanych tekstów powstała stylistyczna mieszanka wybuchowa, która zaowocowała debiutanckim albumem „Cisza w bloku”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę muzyczną (m.in. drugie miejsce w rankingu "Płyta roku 2021" tygodnika "Polityka").

W piosenkach Nangi słychać różne muzyczne wpływy - od elektroniki po ambient i reggae. Jak określają sami artyści i artystka: "Nasza muzyka jest eklektyczna. Wiele gatunków się tu pojawia na płycie. Dosyć szybko nudzimy się graniem jednego nurtu, dlatego szukamy, ale w każdym próbujemy włożyć coś swojego, żeby to było w jakiś sposób oryginalne i ciekawe."

Po dwóch latach od debiutu Nanga powraca z albumem p.t.: „Sport, wojna i miłość”, na którym znalazło się 10 kompozycji.

 

31 sierpnia / godzina 19:00

KONCERT BALLAD „Jestem Twoim mężczyzną”

Koncert „Jestem twoim mężczyzną” to program ballad wybitnych bardów i znanych przebojów filmowych w interpretacji piosenki aktorskiej.

Zbierzemy Was w niezwykłą podróż z limerykami i interpretacją utworów m. in.: „Absolutnie” Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla, „Amsterdam” Jacques Brel , „Uciekaj moje serce” Seweryn Krajewski i Agnieszka Osiecka,, „Jestem Twoim mężczyzną” Leonard Cohen, „Nie dokazuj”, „Będziesz moją Panią” Marek Grechuta.

Zaśpiewamy o miłości i nienawiści, wzniosłości i śmieszności, rzeczach ważnych i codziennych.

5 Pora Roku - to zespół artystów i przyjaciół - aktorów, muzyków, wokalistów. Gramy recitale, koncerty, spektakle teatralne. Łączy nas pasja do sztuki, a sztuka daje nam mnóstwo radości. Tą radością dzielimy się z każdym, kto odwiedzi nas na koncercie, recitalu czy spektaklu teatralnym.

Jesteśmy pewni że, gdy spotkamy się na wspólnym wydarzeniu, skradniemy wam, wasze serca i dusze, a słowa ballad nabiorą jeszcze bardziej intrygującego znaczenia.

Na wszystkie koncerty obowiązują darmowe wejściowki / liczba miejsc ograniczona