A A A A

W kinie w Aninie, czyli Kino WRZOS 2


W kinie w Aninie, czyli Kino WRZOS 2

W kinie w Aninie, czyli Kino WRZOS 2 - adaptacja jednej z sal filii Anin Wawerskiego Centrum Kultury na kameralną salę kinową.

Dzięki dofinansowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 udało się zrealizować projekt zakładający adaptację pomieszczenia na potrzeby kina oraz sfinansowanie 20 seansów - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W ramach projektu odbyło się (po projekcjach filmowych) wiele warsztatów plastycznych dla dzieci oraz spotkania z twórcami (reżyserami, aktorami, filmoznawcami, krytykami) dla młodzieży i dla dorosłych.

W wyniku realizacji tego projektu nasza filia Anin dysponuje obecnie niezwykle przyjazną, starannie wyremontowaną salą kinową, w której kilka razy w tygodniu odbywają się ciekawe spotkania, projekcje, występy i uroczystości. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzania nas i korzystania z tej pięknej przestrzeni oraz z bogatej oferty kulturalnej, udostępnianej w naszej placówce - często bezpłatnie.

W wyniku spontanicznego "plebiscytu" przeprowadzonego na Facebooku wśród osób mieszkających w okolicy została wybrana nazwa dla nowego Kina w Aninie: WRZOS 2. Nazwa ta nawiązuje do działającego w XX wieku parafialnego kina WRZOS, które niestety w 1989 roku zostało zamknięte. Ale w mieszkańcach wciąż pamięć o nim wywołuje sentyment, stąd właśnie pomysł na nazwę dla naszego kina.

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń na stronie kina na Facebooku: https://www.facebook.com/KinoWrzos2