A A A A

PIRAMIDA KULTURY Z BIBLIOTEKĄ


PIRAMIDA KULTURY Z BIBLIOTEKĄ

PIRAMIDA KULTURY Z BIBLIOTEKĄ

KRÓTKI OPIS: Projekt o charakterze edukacyjnym skierowany do wszystkich grup wiekowych. Miał on zachęcić odbiorców do częstszego sięgania po słowo pisane. Projekt realizowany był w różnych formach dla różnych grup wiekowych np. filmy w czasie pandemii – czytanie bajek dla najmłodszych; film w formie 3 częściowego słuchowiska o C. K. Baczyńskim – dla starszych słuchaczy; w formie happeningu z okazji Dnia Bibliotekarza „Lubimy czyta polskich autorów – S. Lem' z zajęciami plastycznymi i przemarszem dzieci z wielką rakietą; w formie imprezy plenerowej – NARODOWE CZYTANIE „Moralności pani Dulskiej” G. Zapolskiej – czytanie z podziałem na role (młodzież i dorośli).
Ponieważ czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca,poprawia pamięć, inspiruje, rozwija wyobraźnie, poszerza słownictwo, stymuluje mózg warto podejmować działania w kierunku zachęcania dzieci i młodzieży do czytania. Pokazywać, że słowo pisane jest piękne.
Projekt realizowany jest od 6.02.21 r. mamy nadzieję, że będziemy mogły kontynuować go nadal bo współpraca z biblioteką jest bardzo dobra.

AUTOR/AUTORZY: Urszula Rola i Teresa Słowikowska

PARTNER: Wypożyczalnia nr 59 w Marysinie WawerskimADRESACI: dzieci, młodzież, dorośli

CZAS TRWANIA PROJEKTU (OD/DO): 6.02.2021 - 3.09.2021

MIEJSCE REALIZACJI: sale Filii Marysin ul. Korkowa 96, skwerek na osiedlu ul. Korkowa 135 b, sala Filii Marysin ul. Korkowa 119/123 oraz na naszej stronie FB on- line

FINANSOWANIE: środki własne