A A A A

NATURA SZCZĘŚCIA. Projekt badawczy


Dr Magdalena Gawrych z Instytutu Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej i Wawerska Strefa Kultury zapraszają do udziału w projekcie

NATURA SZCZĘŚCIA- WPŁYW INTERWENCJI OPARTYCH O KONTAKT Z PRZYRODĄ NA ZDROWIE I DOBROSTAN PSYCHICZNY

Celem projektu jest uzyskania naukowych danych na temat wpływu kontaktu z naturą, zwłaszcza terapii lasem na jakość życia, i dobrostan psychiczny- np poprzez zmianę poziomu lęku, stresu, objawów depresyjnych. Badanie będzie towarzyszyło sesjom kąpieli leśnych, prowadzonych przez autorkę projektu według metodologii naukowej. W badaniu mogą wziąć udział ochotnicy powyżej 18 roku życia, poruszający się samodzielnie (ze względu na specyfikę tras leśnych).

Trzy cotygodniowe sesje odbywać się będą w Międzylesiu, punktem zbiórki jest parking pod Szkołą Podstawową nr 138 na ulicy Pożaryskiego 2. Jedna sesja trwać będzie od godziny do dwóch. Sesja polega na wykonywaniu podczas powolnego spaceru po lesie ćwiczeń oddechowych i wizualizacji, prowadzonych wg instrukcji dr Gawrych. Ani sprawność fizyczna, ani doświadczenie w ćwiczeniach wizualizacji nie są konieczne.

Sesje odbywają się w piątki i soboty w godzinach przedpołudniowych, zapisany uczestnik dostaje na adres mailowy instrukcję postępowania, opis terapii oraz link do ankiety badawczej niezbędnej do wzięcia udziału w projekcie.

Udział w sesjach jest bezpłatny.

Kolejne grupy z cyklem 3 sesji będą organizowane do czerwca 2021 r.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem

zapisy@wck-wawer.pl z tytułem wiadomości TERAPIA LEŚNA

Wykład dr Magdaleny Gawrych na temat terapii leśnych: