A A A A

CENTRUM W RUCHU


CENTRUM W RUCHU

CENTRUM W RUCHU - 2 piętro, sala 118

Kontakt: kontakt@centrumwruchu.pl; 694 198 896

POKAZ CENTRUM W PROCESIE "ŚWIĘTO"
21 października (poniedziałek) godz. 19.30 - wstęp wolny

Prezentacja fragmentów przygotowywanego spektaklu "Równina wątłych mięśni". Równina wątłych mięśni niewidocznie drży. W wyniku długiego unieruchomienia, zamrożone ciało nie wytrzymuje i zaczyna reagować. Równina pod wpływwem wewnętrznego pulsowania załamuje się, zmienia swój pozornie wydawałoby się nienaruszalny kształt. Idzie wiosna.

 

Centrum w Ruchu to przestrzeń dla sztuk performatywnych w Warszawie, która powstała z inicjatywy Fundacji Burdąg. Powstało w marcu 2012 roku jako reakcja na brak ośrodków choreograficznych w Polsce, w których można tworzyć spektakle, prowadzić warsztaty czy rozwijać pracę artystyczną w inny sposób. 11 choreografów zdecydowało się połączyć siły, aby oddolnie sprowokować zmiany. Stworzyli miejsce do prób, warsztatów oraz pokazów i dyskusji z widzami. Dziś prowadzą tu między innymi autorskie programy edukacyjne, takie jak kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum czy projekt Body Voice Intuition.

Od czterech lat realizujemy także projekt „Centrum w Procesie”, dzięki dofinasowaniu z m. st. Warszawy zaproponowaliśmy widzom uczestnictwo w powstawaniu ponad 20 profesjonalnych choreografii, z których większość trafiła do światowego obiegu sztuki: na sceny teatralne i do galerii w kraju i zagranicą.

Rok 2019 jest dla nich szczególny ponieważ obchodziliśmy w nim huczne 6 urodziny. Z tej okazji 23-24 marca miał miejsce „Show and Tell” – dwudniowe wydarzenie w formie showcase’u, na którym zaprezentował się każdy z 11 członków kolektywu. Poza „Show and Tell” w sezonie jesiennym w ramach „Centrum w Procesie” odbędą się 4 pokazy w Procesie - Aleksandry Osowicz, Karoliny Kraczkowskiej, Renaty Piotrowskiej-Affuret i Weroniki Pelczynskiej, a także 3 premiery: Ramony Nagabczynskiej, Agnieszki Kryst i Karola Tymińskiego.