A A A A

Opowieści z różnych stron świata - Teatr Piaskowej Animacji w Zastowie

„Opowieści z różnych stron świata - młodzieżowe noce wielokulturowe w Zastowie” - Teatr Piaskowej Animacji

Duże zainteresowanie młodzieży „Opowieściami z różnych stron świata - młodzieżowymi nocami wielokulturowymi w Zastowie” spowodowało, że pracownicy Filii zorganizowali spotkanie z Ukrainą. Atrakcją wieczoru był Teatr Piaskowej Animacji i przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Zaprezentowały go artystki i animatorki z Ukrainy Marina Rysicz (nauczycielka Tatiany Galistyny, uczestniczki programu „Mam talent”) i Svitlana Orlova. Uczestnicy spotkania zobaczyli niezwykłą bajkę pt. „Królowa Śniegu”. Na oczach widzów powstawały obrazy malowane piaskiem, a towarzyszyła im piękna muzyka, i spokojny głos lektora. Opowieść spowodowała wzruszenie wśród oglądających i na długo pozostanie w pamięci.
Po przedstawieniu nie zabrakło chętnych do udziału w warsztatach malowania piaskiem. Okazało się to wielką przyjemnością - dotykanie i sypanie, a później oglądanie własnego obrazu na ekranie.
Kolejną częścią spotkania były warsztaty kulinarne. Uczestnicy podzielili się na trzy zespoły, które rywalizowały na wykonanie najsmaczniejszej i najładniej podanej potrawy. Wybór był trudny, bo kuchnia ukraińska jest bardzo smaczna. Następnie przy wspólnie nakrytym stole był czas na degustację i rozmowy na ważne tematy - o problemach współczesnej młodzieży, o zainteresowaniach młodych ludzi… Młodzież oceniła spotkanie bardzo wysoko, czym zachęciła nas do organizowania kolejnych takich wydarzeń.
W późnych godzinach nocnych rozstaliśmy się z młodymi uczestnikami „nocy wielokulturowych” mając satysfakcję, że nasze działania cieszą się tak dużym zainteresowaniem.