A A A A

Festiwal rodziny "Mama, Tata i Ja" - w Filii Zastów

My się deszczu nie boimy…
W czwartek w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury odbył się „Festiwal rodziny – Mama, Tata i Ja” - zaplanowany był jako impreza plenerowa. Nie daliśmy się pokonać aurze i przenieśliśmy zabawę do budynku. Dla najmłodszych Agencja Artystyczna Bajlandia wystawiła przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Ale nie był to taki tradycyjny Czerwony Kapturek, a pełna humoru i zwrotów akcji historia, połączona z tańcem i śpiewem. Aktorzy przebrani za postaci z bajki szybko nawiązali nić porozumienia z najmłodszymi, którzy z widzów stali się uczestnikami przedstawienia. Po spektaklu rozległy się owacje.
Podczas Festiwalu odbyła się aukcja prac plastycznych, gdzie pod okiem instruktora plastyki pani Małgorzaty Szybińskiej uczestnicy sekcji Akwarele przedstawiali walory wystawionych prac.
Został tez podsumowany „Konkurs na najlepsze majowe ciasto”. Co prawda do konkursu zgłoszono tylko dwa ciasta, ale uczestnicy zabawy nagrodzili brawami obie autorki. Trudno było wybrać zwycięzcę. Zarówno mocno czekoladowe ciasto jak i ciasto z owocami zrobiło furorę i każdy zajadał je ze smakiem.
Podczas, krótkiej przerwy zostały złożone krzesła i sala została przygotowana do dalszej zabawy. Odbyły się tańce z Czerwonym Kapturkiem, Wilkiem i Gajowym. Wszyscy z radością włączyli się do zabawy. Tańczyli i dorośli i dzieci - jak na święto rodziny przystało.
„Festiwal rodziny - Mama, Tata i Ja”, pomimo przeciwności, uznaliśmy za udany.