A A A A

Koncert Laureatów XX Rozśpiewany Wawer

Muzyczna sobota w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury

W sobotę 16 kwietnia odbył się Koncert Laureatów XX Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”. Emocji było co niemiara. Jurorzy Ewa Śnieżanka, Dominika Świątek i Anna Urbanowska, po trwających trzy dni marcowych przesłuchaniach, spośród 223 solistów i 26 zespołów wyłonili tych najlepszych. Zadanie to nie było łatwe, bo w tym roku uczestnicy reprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom. Czasami niewielki drobiazg decydował o tym, że ktoś został laureatem pierwszego czy drugiego miejsca. Przyznano 72 nagrody, w tym 13 pierwszych miejsc, 16 drugich i 18 trzecich oraz 25 wyróżnień.
Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu tych najlepszych. Następnie przyszedł czas na wręczenie pucharów i nagród oraz podziękowań dla opiekunów artystycznych. To dzięki instruktorom  mogliśmy obejrzeć występy młodych wokalistów na tak wysokim poziomie. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Barbara Karniewska Dyrektor Wawerskiego Centrum Kultury, która podziękowała laureatom za wspaniały koncert życząc  im dalszych sukcesów.
Po gali wręczenia nagród odbyły się warsztaty wokalne z jedną  z jurorek przeglądu dr Anną Urbanowską. Prowadząca w bardzo przystępny sposób udzieliła wskazówek dotyczących występów scenicznych i udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania trapiące młodych wykonawców.
O godzinie 18:00 odbył się koncert pt. „Przeżyj to jeszcze raz”, podczas którego zaśpiewali laureaci XX  „Rozśpiewanego Wawra” z najstarszych kategorii wiekowych. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występy, a my już czekamy na kolejny XXI „Rozśpiewany Wawer”.