A A A A

„Dopóki Ziemia kręci się...” - Bułat Okudżawa w Aninie

„Dopóki Ziemia kręci się…” – pod takim tytułem dnia 20 lutego 2016 r. w WCK filia Anin odbył się koncert poświęcony twórczości Bułata Okudżawy. Publiczność pokochała Okudżawę jako barda. Jednak on sam uważał się głównie za prozaika historycznego. Był mistrzem poezji śpiewanej, człowiekiem skromnym i lubianym, bardzo popularnym w Polsce w latach 70 i 80 XX wieku. W jego utworach dominuje klimat zadumy, smutku i refleksji nad własnym losem. Porusza problemy, które nurtują całą ludzkość.

Najpiękniejsze utwory Bułata Okudżawy zaprezentował Wiesław Kowalski – gitarzysta i aktor. Wybrane przez siebie utwory krótko komentował chcąc przybliżyć publiczności rzeczywistość w jakiej powstały. Przy dźwiękach gitary wprowadził słuchaczy w klimat tamtych lat, buntu, tęsknoty za wolnością słowa. Zafascynowanie artysty twórczością Okudżawy, wprowadzenie ciepłego, lirycznego nastroju i humoru sprawiło, że pieśni i ballady w Jego wykonaniu zostały gorąco przyjęte przez publiczność.

Ten piękny program muzyczny zgromadził w WCK filia Anin tłumy miłośników twórczości Okudżawy. Artysta otrzymał owacje na stojąco. Nie obyło się również bez licznych bisów.