A A A A

Nowe Ogrody Kultury

Dn. 19 maja 2015 r., w ramach projektu „NOWE OGRODY KULTURY” w WCK filia ANIN odbyło się wspólne sadzenie kwiatów. W tym roku, po raz kolejny, aktywnie uczestniczyli w tej akcji mieszkańcy osiedla. Bardzo czynnie również zaangażowała się grupa seniorów z Klubu Seniora "RELAX".
Jeszcze dwa tygodnie temu mogliśmy podziwiać wiosenny ogródek, który powstał dzięki zaangażowaniu pracowników WCK filia ANIN i współpracy mieszkańców naszego osiedla (zdjęcia w zał.). Niestety, kwiaty wiosenne szybko przekwitły. Mieszkańcy, w trosce o wygląd ogrodu, który od wielu lat jest miejscem spotkań i wspólnych imprez, przynieśli własne sadzonki.
Ogród przed budynkiem WCK filia ANIN to nie jest zwykły ogród. Tu odbyło się wiele letnich koncertów, spotkań przy ognisku, plenerów malarskich, różnego rodzaju imprez dla dzieci. To również miejsce oczekiwania rodziców, dziadków na dzieci, które uczestniczą w zajęciach. To tu, przez wiele lat funkcjonowania placówki, zawiązało się wiele znajomości i przyjaźni. Tutaj ludzie dzielą się ze sobą swoimi radościami, kłopotami, doświadczeniami. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć miejsce przyjazne, spełniające oczekiwania mieszkańców. Mamy nadzieję, że nam się to udaje.

Ela Kucharska