A A A A

Komiks dla dzieci i młodzieży


Komiks dla dzieci i młodzieży

Warsztaty Komiksowe z Edytą bystroń
Pierwsze poniedziałki miesiąca 

Warsztaty komiksowe w Aninie to cykl comiesięcznych spotkań - w kameralnej, przyjaznej grupie, w której wspólnie tworzymy krótkie formy narracyjne oraz ilustracje. Każde spotkanie to pretekst to rozmowy o różnych aspektach sztuki komiksowej takich jak liternictwo, komponowanie kadrów na planszy, wymyślanie scenariusza czy kreowanie klimatu opowieści. Oprócz tego podczas zajęć wymyślamy własnych bohaterów i uczymy się posługiwać różnymi technikami plastycznymi, które najczęściej wykorzystują twórcy i twórczynie komiksowi (ołówek, tusz, cienkopis, akwarele). Zajęcia są przestrzenią do eksperymentowania i podejmowania samodzielnych decyzji artystycznych. To również ćwiczenie pisma i utrwalanie wiedzy z dziedziny literatury.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby! Doświadczenie rysunkowe nie jest wymagane. Ważna jest chęć do działania i trochę cierpliwości, bo tworzenie komiksów wymaga skupienia. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały oraz inspirującą, twórczą atmosferę!

Prowadzenie: Edyta Bystroń, ilustratorka, autorka powieści graficznych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Studium Pedagogicznego na tej uczelni. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla kogo: dzieci i młodzież +9 lat

Spotykamy się w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 17:00

Czas trwania: 120 min.
Cena: 75 zł/osoba