A A A A

Dzień pieczonego ziemniaka & koncert Kapeli Brodów. WCK Aleksandrów. 25.09.2021.

Data wydarzenia: 25.09.2021 20:00


Na progu złotej, polskiej jesieni zapraszamy na spotkanie sąsiedzkie przy ognisku w Aleksadnrowie
25 września między godziną 16:00, a 20:00.
 
 
Wydarzenie uświetni występ Kapeli Brodów - zespołu grającego polską muzykę tradycyjną oraz folkową. Koncert zostanie wzbogacony komentarzem historycznym oraz nauką podstawowych tańców żydowskich, zachęcających do wspólnej zabawy.

Kapela Brodów to miłośnicy polskiej muzyki tradycyjnej, grają w zmiennym składzie od 1992 roku. Na repertuar kapeli składają się utwory świeckie i religijne z obszaru dzisiejszej Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii. Pracują też z repertuarem muzyki żydowskiej zachowanym w pamięci muzykantów wiejskich i zbiorach archiwalnych.  Sama kapela mówi o pochodzeniu swojego repertuaru, że jest to repertuar z terenów Pierwszej Rzeczypospolitej, nawiązując w ten sposób do umownej nazwy państwa złożonego z Korony Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego w latach 1454-1795 (do czasów rozbiorów). W repertuarze ponadto znajdziemy: huculskie kołomyjki i arkany, ukraińskie kozaki i żydowskie frejleksy – jak pisze kapela na swojej stronie – „muzykę narodów dawnej Rzeczpospolitej”. Członkowie kapeli grają na instrumentach z epoki lub zrekonstruowanych, takich jak cymbały, lira korbowa, basetla czy skrzypce. Jak sami podkreślają, techniki gry uczyli się u wiejskich mistrzów. Więcej informacji o zespole można przeczytać pod linkiem: Kapela Brodów - muzyka tradycyjna.

 
Zachęcamy do przyniesienia własnych potraw z ziemniaków.
W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, rezygnujemy z konkursu na potrawę z ziemniaków.
 
Podczas spotkania będzie można pograć w gry i zabawy integracyjne oraz wziąć udział w warsztatach, na których będziemy wycinać pieczątki z ziemniaków i ozdabiać bawełniane torby wielokrotnego użytku.
 
Wstęp wolny
 
 
 
 
WCK FILIA ALEKSANADRÓW, UL. SAMORZĄDOWA 10,
WWW.WCK-WAWER.PL, 22 612 63 85